Курс «Професійне бджільництво. Частина 1»

10 weeks
All levels
Уроки: 3
0 quizzes
студентів: 9

Безкоштовний пілотний курс, доступний для всіх бажаючих, як заохочення до отримання нових знань від членкинь Фундації жінок пасічниць. Складається із коротких відео-лекцій, з них три за темою «Зоотехнічні та органічні методи боротьби з кліщем Varroa», що подані у Частині 1 курсу – доступні безкоштовно.

Мова Українська

Анотація

Основними причинами загибелі бджіл у світі визнано пестицидне навантаження на довкілля, патогенні організми, що викликають захворювання бджіл та харчовий стрес. Кожна із причин тісно пов’язана з кліщем Varroa. Паразитуючи, кліщ залишає отвори на екзоскелеті бджіл, роблячи їх більш вразливими до фумігантів та пестицидів контактної дії. Пошкодження кутикули спричинює шлях проникнення патогенів у тіло бджоли. Внаслідок закліщеності сімей знижується їх імунітет, порушення діяльності жирового тіла впливає на вразливість до дії кишкових пестицидів та викликає харчовий стрес. Тому контролювання кількості кліща повинно стати одним із обов’язкових технологічних прийомів утримання бджолиних сімей.

Зміст 1 частини курсу:

  • Відео-лекція 1. Світова експансія та біологія кліща Varroa.
  • Відео-лекція 2.Моніторинг. Зоотехнічні методи боротьби.
  • Відео-лекція 3. Органічні методи та цілорічні схеми боротьби.
User Avatar
кандидат сільськогосподарських наук, доцент, заступник завідувача кафедри конярства і бджільництва факультету тваринництва та водних біоресурсів Національного університету біоресурсів і природокористування України (м. Київ). | Науковий напрям Утримання та розведення бджолиних сімей, здоров’я бджіл, практичні аспекти пасічникування, удосконалення технології штучного виведення бджолиних маток. | Стажування: міжнародний навчально-науковий центр MASHAV (Ізраїль) за програмою міжнародного курсу «Сучасні методи у бджільництві». | Автор 25 наукових та навчально-методичних праць, 1 патенту України. | Контакти w.nikolay@ukr.net +380982741167

Залишити відповідь

×
×

Кошик

Main Content