Заспокоєння бджіл

Спокійні бджоли та спокійні бджолярі

Мало речей, які б більше розслабляли бджоляра, ніж встановлення стільця біля вулика в літній день та спостереження за прекрасним заняттям до входу та від нього. Діяльність робітників, які виїжджають із вулика та повертаються до нього, є чудово втішним знаком. Аналогічним чином, обдування вулика біля входу іншими працівниками і, можливо, деякими дронами є чудовим нагадуванням про спільний характер колонії.

Хоча багато пасічників насолоджуються цим досвідом, щоб по-справжньому глибоко зрозуміти, що відбувається у вулику, ми часто вирішуємо провести огляд вулика. Це можливість наблизитися до наших бджіл, коли ми досліджуємо та намагаємось краще зрозуміти їхній світ.

На жаль, перевірка вулика - це не завжди тиха, легка та спокійна справа, яку ми хотіли б зазнати. Іноді наші бджоли ображаються на нашу присутність - і не мають проблем, повідомляючи нас!

Як ми можемо оцінити реакцію бджіл під час огляду вулика? І що ми можемо зробити, щоб збільшити шанси на спокійну приємну зустріч, яку ми бажаємо під час наших перевірок?

Чому бджоли не завжди можуть бути спокійними

Погодьмось, ніхто не любить агресивних бджіл. Тож давайте спочатку розглянемо фактори, які можуть зробити наших бджіл дещо агресивнішими під час будь-якої інспекції.

Є кілька ...

  • Поведінка пасічника (це одна з найпоширеніших причин - див. Нижче)
  • Раса бджіл
  • Погодні умови та температура
  • Пора року
  • Наявність - або відсутність такої - ресурсів для добування їжі, наприклад, під час нестачі нектару
  • Наявність королеви
  • Продуктивність матки
  • «Особистість» колонії (так, вони можуть значно відрізнятися)
  • Наявність феромонів
  • Інше

Останній (“інший”) не можна ігнорувати. З часом бджолярі дізнаються про свої окремі вулики і очікують від них певної реакції. Але під час будь-якої інспекції може спостерігатися інша реакція, така як більш агресивна реакція на відкриття вулика. Іноді причина цього може не впадати в будь-яке акуратне, легко визначене пояснення.

Будьте готові до цього (див. Нижче) і ніколи не втрачайте з виду, що бджоли завжди здатні нас здивувати!

З усім сказаним, що ми можемо зробити, щоб наші бджоли зберігали спокій?

Секрет використання коптильника

Оскільки багато нових пасічників вчаться рано, дуже важливо завжди використовуйте коптильню, коли оглядаєте свій вулик.

За винятком ... це ні!

Beekeeper using smoker

Можливо, це завищення, якщо говорити, що це таємниця, але існує загальне непорозуміння, що курці є важливою частиною кожного огляду. Звичайно, ми пов’язуємо їх із стереотипним пасічником ще до того, як ми самі стаємо пасічниками. І в багатьох випадках є вагома причина використовувати коптильника

Але досить часто для коптильників - застосовують "просто тому", а не тому, що вашим бджолам потрібен дим або два диму. Хороша новина полягає в тому, що при обмеженому використанні курець насправді не шкодить вашим бджолам і не впливає негативно на ваш огляд.

Однак уникайте переконання, що ви ПОВИННІ використовувати свого коптильника. Це має сенс розпалити (буквально!) І мати під рукою, але не використовуйте його без роздумів. Ви цілком можете виявити, що спокійна, легка присутність навколо ваших бджіл дозволить провести приємний та інформативний огляд без застосування диму.

Розуміння своєї ролі у спокійних бджіл

Вам належить відіграти важливу роль, допомагаючи бджолам зберігати спокій.

Не забувайте, що коли ми проводимо повний огляд, ми не можемо не заважати.

Зриваємо дах.

Ми витісняємо окремі «підлоги» (коробки).

Ми виймаємо і часто переставляємо меблі (рами!).

А іноді ми навіть крадемо деякі найцінніші ресурси, які зібрали наші бджоли (мед!).

Дивно, що наші бджоли НАВІКУ спокійні, коли бджоляр проводить огляд! Але вони, як правило, дуже спокійні, якщо ми зробимо свою частину.

Beekeeper inspecting hive

Поспостерігайте за досвідченим пасічником, і ви побачите того, хто заспокоює себе. Це починається задовго до початку фактичної перевірки. Наближаючись до свого вулика, ви повинні бути повільними та методичними у своїх справах. Окрім того, підхід до вулика може бути однією з найбільш важливих та інформативних частин інспекції з точки зору виявлення діяльності навколо вулика та відмінностей від минулого разу.

Потрапивши у вулик, ви, звичайно, можете щось змінити. Ось кілька речей, які ви можете зробити, щоб підтримувати “щасливу атмосферу”.

Планувати заздалегідь

Не проводьте перевірку без мети. У вас є причина і заздалегідь вирішіть, що ви плануєте робити.

Коли ви знімаєте верхню та внутрішню кришку, подумайте про те, щоб розмістити їх у місці, де ви можете відпочити в коробці (завжди добре тримати активну коробку подалі).

Зробіть ранню оцінку

Окрім цього вигляду, підходячи до вулика, робіть у думках те, що бачите, коли знімаєте верхню та внутрішню кришку. Ваші бджоли займаються своїми справами, як зазвичай, або там більше шаленості, ніж зазвичай.

Розглянемо дим

Як і вище, застосуйте дим, якщо це необхідно, і дайте трохи часу бджолам відступити у вулик. Як правило, 30-60 секунд повинні зробити цю справу.

Вас вжалили? Іти геть

Ми всі хочемо, щоб нас не вжалили. Але буває. Те, як ви реагуєте, може мати прямий вплив на те, чи це повториться знову!

Коли бджола жалить, вона виділяє феромон, щоб попередити колонію, часто як останній акт. Решта колонії відреагує на це, часто агресивно. Тож, коли вас вжаляють, розумно класти інструменти і повільно відходити від вулика, коли ви вирішуєте це менш чудове жало.

Це збільшує шанс того, що феромон не вплине на колонію надмірно. Потім, звернувшись до жала, ви можете повернутися назад і відновити або скасувати перевірку, якщо це доречно.

Вправляйте легкі, м’які рухи

Коли ви пересуваєтесь та оглядаєте свій вулик, робіть це спокійними, повільними рухами. Уникайте швидких або ривкових рухів. Хорошим прикладом є витягнення кадру.

Недосвідчений пасічник може витягнути раму незмінною силою. Врешті-решт частина гребінця або прополісу, що утримують каркас на місці, зламається. Якщо ви цього не очікуєте, рамка може швидко вискочити, що може здивувати ваших бджіл (і вас!).

Натомість дізнайтеся, що сила, необхідна для полегшення рами, буде поступово зменшуватися. Передбачте це і трохи полегшіть, коли рама починає звільнятися.

Не забирайте занадто довго

Якщо ви починаєте інспекцію з плану, ви, швидше за все, завершите його за розумний термін. Хоча спокусливо дивитись на кожен закуток, обов’язково не проводьте занадто довго у вулику.

Думки щодо цього значно відрізнятимуться у бджолярів, але як загальне керівництво розгляньте, чи не потрібно вам заважати бджолам більше ніж на 10 хвилин.

Покладіть речі так, як ви їх знайшли

Якщо у вас немає цілком конкретної причини змінювати речі, розміщувати ящики та рами назад у тому самому порядку та в тих самих місцях, де ви їх знайшли. Бджоли навмисно використовують різні частини вулика.

Наприклад, футбольний тривимірний малюнок розплоду, пилку та меду, вкладений у рамки розплоду, не є випадковістю. Поважайте це, коли ви перевіряєте кадри. Словом, залиште так, як знайшли.

Beehive entrance

Подумайте про скасування перевірки

У рідкісних випадках щось, чого ви не можете визначити, може клопотати бджіл. Припускаючи, що це не ВИ, тоді, якщо ваші бджоли надзвичайно агресивні, просто пам’ятайте, що небагато, якщо такі є, перевірок є надзвичайно важливими.

Можливо, зміна навколишнього середовища або ситуація є тимчасовими і не стануть чинником наступного разу. Це добре ... запасіться терпінням, поверніть вулик, як знайшли, і почекайте іншого часу.

Порівняння колоній

Важливо тримати речі в контексті. Це одна з багатьох причин, чому ми рекомендуємо навіть новому пасічнику мати принаймні два вулики. Порівняння двох вуликів може бути глибоким. Дійсно, нерідкі випадки, коли два вулики, встановлені в один день поруч один з одним та з упаковок або контейнерів, отриманих від одного постачальника ..., мають дуже різні особистості. Якщо у вас є лише один вулик і ви стаєте новим пасічником, непросто зрозуміти, чи є те, що ви бачите, “нормальним”.

А як щодо запиту?

Якщо ви відчуваєте колонію, яка регулярно є досить агресивною, питання може бути трохи більш наполегливим. Іноді ти просто розумієш, що колонія надмірно агресивно реагувала на твою присутність або розвивалась до неї.

Якщо ви дійдете висновку, що така колонія існує у вашому вулику, тоді надсилання запиту цілком можливо варто розглянути. Хоча трохи виходить за рамки цієї конкретної статті, майте на увазі, що заміна матки може мати ДРАМАТИЧНИЙ ефект на колонію, особливо через деякий час, оскільки генетичні наслідки нової матки набувають сили.

Залишити відповідь

Закрити меню
×
×

Кошик