Асоціація керованого запилення “BeesAgro”

BeesAgro працює у напрямку створення та підтримки функціонування ринку послуг регульованого запилення медоносними бджолами ентомофільних сільськогосподарських культур, завдяки чому очікується розвиток галузі бджільництва та збільшення економічної ефективності сільськогосподарського виробництва в Україні.
Ідею створення BeesAgro, яка належить ГО «Фундації жінок пасічниць», підтримала ГО «Гранд Експерт», яка має багаторічний досвід з налагодження співпраці між фермерами та бджолярами – https://www.grand.expert. Результатом нашої співпраці є створення онлайн-платформи BeesAgro для налагодження та підтримки співпраці між фермерами та бджолярами з питань ефективного запилення сільськогосподарських культур, насамперед садів та ягідників.

Чому запилення бджіл є вирішальним у с.-г. виробництві?

В умовах високо інтенсивного землеробства, з яким пов’язане значне розорювання земель (81% в Україні), та використання великої кількості агрохімікатів, в тому числі системних пестицидів, у довкіллі суттєво зменшилася кількість диких запилювачів та інших корисних комах. Саме тому, роль медоносних бджіл як запилювачів, відчутно посилилася. Нині від бджолозапилення залежить 90-95 % сільськогосподарських культур.
Внаслідок якісного перехресного бджолозапилення, також поліпшується зовнішній вигляд плодів, підвищуються їх харчові та смакові властивості, зростає вміст цукру в яблуках та інших плодах.
Відомо, що кількість зав’язі на яблунях і грушах завдяки запиленню бджолами збільшується на 90%, сливах – 78%, вишнях, черешнях – 99%.
Урожайність плодових і ягідних культур за якісного регульованого запилення зростають на 30-50%. Ефект від бджолозапилення запилення позначається також на якості, соковитості, ароматі та величині суниці, малини, лохини та інших ягід.

Для кого необхідна онлайн платформа BeesAgro?

власникам багаторічних насаджень – садів та ягідникам, які зацікавленні у підвищенні їх урожайності та якості отриманих плодів.
власникам насінників с.-г. ентомофільних культур, які зацікавленні у підвищенні якості та кількості отриманого посівного матеріалу.
бджолярам, які зацікавленні у наданні якісних послуг регульованого бджолозапилення.